Surestay Hotel By Best Western Manning

Se værelser og priser
Indtjekning
Vælg dato
Udtjekning
Vælg dato
Værelser og Gæster2 Gæster, 1 værelse
Vi åbner Booking.com i en ny fane for en fair sammenligning.
Surestay Hotel By Best Western Manning
$$$$

Beskrivelse

Surestay Hotel By Best Western Manning ligger i Manning 3 km fra byens centrum og tilbyder Wi Fi på alle værelser. Stedet tilbyder parkering på stedet.

Beliggenhed

Hotellet tilbyder en førsteklasses placering inden for 60 minutters kørsel fra Firenze lufthavn. Der er 126 km til Seabrook Island.

Surestay Hotel By Best Western Manning ligger cirka 60 minutters kørsel væk fra Firenze lufthavn.

Værelser

Værelserne har også en mikrobølgeovn, et minikøleskab og kaffemaskiner/tekedler.

Mad og drikke

Gæsterne vil nyde retter af amerikansk køkken, som serveres på Zaxby's, hvilken er ca. 350 meter væk.

Fritid og erhverv

Dette overnatningssted er udstyret med forskellige rekreative muligheder og underholdningsaktiviteter.

Godt at vide
Check-in/Check-ud
fra 16:00-23:30
indtil 11:00
Faciliteter
Offentlig parkering er mulig i nærheden gratis.
Der er gratis Trådløst internet hotelværelser.
Anden information
Morgenmad
En amerikansk morgenmad serveres mod en gebyr. 
Børn & ekstra senge
Der tilbydes ikke ekstra senge på værelset. 
Kæledyr
Kæledyr er tilladt ved forespørgsel.
Bygning
Renoveringsår:2010
Antal værelser:44
Tidligere navn
Howard Johnson/Ramada
Priskalender
Tjek tilgængelighed og priser for dine datoer nu!

Værelser & Tilgængelighed

Suite med en kingsize-seng
  • Værelsesstørrelse:

    28 m²

  • Sengemuligheder:
    Kingsize-seng
Værelse med en queensize-seng
  • Værelsesstørrelse:

    28 m²

  • Sengemuligheder:
    2 King Size Beds
Suite med en kingsize-seng
  • Værelsesstørrelse:

    28 m²

  • Sengemuligheder:
    1 kingsize-seng og 1 sovesofa
Vis 3 flere værelsestyperMindre

Faciliteter

Vigtigste faciliteter

Gratis WiFi

Gratis WiFi på værelserne

Gratis parkering
Bagageopbevaring
24-timers service
Mad/ Drikke

Picnic område/ Borde

Vaskeri
Dyr tilladt

Kæledyr tilladt

Aircondition

Klimaanlæg

Services

  • Vaskeri

Middagsfaciliteter

  • Picnic område/ Borde

Værelsesfaciliteter

  • Gratis WiFi på værelserne
  • Klimaanlæg
  • Varme
  • Havemøbler

Medier

  • AM/FM vækkeur
Vis alle faciliteterSkjul faciliteter

Vigtige oplysninger om Surestay Hotel By Best Western Manning

💵 Laveste værelsespris <br /> 490 DKK
📏 Afstand til centrum 2.7 km
🗺️ Beliggenhedsvurdering 8.4
✈️ Afstand til lufthavn 80.8 km
🧳 Nærmeste lufthavn Firenze Lufthavn, FLO

Beliggenhed

Adresse
Adressen er blevet kopieret.
2816 Paxville Hwy, Manning, South Carolina, USA, 29102
Se på kort
2816 Paxville Hwy, Manning, South Carolina, USA, 29102
  • Populære seværdigheder
  • I nærheden
  • Restauranter
  • Hoteller i nærheden
Crossroads Church
1.1 km
Restaurant
Shoney's
310 m
Restaurant
Wendy's
140 m
Restaurant
Burger King
170 m
Restaurant
Cook Out
250 m
Restaurant
Huddle House
300 m
Restaurant
Yucatan Mexican Restaurant
490 m
Restaurant
Popeyes Louisiana Kitchen
470 m

Anmeldelser om Surestay Hotel By Best Western Manning

8.2 /10
Fantastisk
506 anmeldelser
Verificerede anmeldelser  
Oplev topbedømte muligheder gennem anmeldelser, vi verificerer fra vores side og Booking.com.
Boede du der?
Del din oplevelse med os.
Skriv en anmeldelse

Ofte stillede spørgsmål om Surestay Hotel By Best Western Manning

Hvor langt er et Surestay Hotel By Best Western Manning placeret fra byens centrum?
Manning bymidte kan nås inden for en 30-minutters gang fra et Surestay Hotel By Best Western Manning.
Hvilken lufthavn er tættest på det 4-stjernede Surestay Hotel By Best Western Manning?
Den nærmeste lufthavn til det 4-stjernede Surestay Hotel By Best Western Manning er lufthavnen Firenze (85 km), og den kan nås med en 60-minutters biltur.
Er der parkering på Surestay Hotel By Best Western Manning hotel?
Ja, der er en en parkeringsplads tilgængelig på stedet på Surestay Hotel By Best Western Manning hotel.
Kan jeg spise frokost eller middag i nærheden af det Surestay Hotel By Best Western Manning?
Under deres ophold på det Surestay Hotel By Best Western Manning kan gæsterne nyde et måltid i den nærliggende restaurant Wendy's, der tilbyder billige priser eller besøge Yucatan Mexican Restaurant med en høj gæstebedømmelse - 8 ifølge til gæsternes anmeldelser - samt billige priser.
Hvor meget koster det at bo på hotellet?
Priserne på hotellet starter fra 75$.
Hvilke betalingsmetoder accepteres i et Surestay Hotel By Best Western Manning hotel?
På et Surestay Hotel By Best Western Manning hotel kan gæster betale med American Express, Visum og Mastercard og andre betalingsmetoder.
Hvilke værelsestyper er tilgængelige på det 4-stjernede Surestay Hotel By Best Western Manning hotel?
Det 4-stjernede Surestay Hotel By Best Western Manning hotel tilbyder sådanne værelsestyper som Værelse med en kingsize-seng, Suite med en kingsize-seng og Værelse med en queensize-seng.
Hvilke faciliteter tilbydes på værelserne på Surestay Hotel By Best Western Manning?
Hvert værelse på Surestay Hotel By Best Western Manning byder på et fladskærms TV med satellitkanaler og tv med mange kanaler, nogle enheder har privat badeværelser sammen med en bruser.
Tilbydes der rengøring på et Surestay Hotel By Best Western Manning?
Ja, et Surestay Hotel By Best Western Manning tilbyder tøjvask, rengøring og husholdningsservice.

Bedst bedømte Ramada Plazas, Limiteds, and Inns hoteller i Manning

Ramada Plazas, Limiteds og Inns er en hotelkæde, der værdsætter deres gæster og deres ophold. De tilbyder alt fra veludstyrede værelser til luksuriøse suiter, altid med fokus på at sikre en afslappende og behagelig oplevelse. De leverer også skræddersyede mødefaciliteter og professionelle event-services. Med deres høje standarder og dedikerede personale, er Ramada Plazas, Limiteds og Inns det perfekte valg for rejsende.

Se værelser og priser
Indtjekning
Vælg dato
-
Udtjekning
Vælg dato
Værelser og Gæster2 Gæster, 1 værelse